(22) 110 03 12
+48 531 458 126
Menu

SUCHE IGŁOWANIE (Dry Needling)

Jako igłoterapię suchą należy rozumieć użycie sterylnych jednorazowych igieł do akupunktury w celu leczenia bólu i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu.
Suche igłowanie jest bardzo skutecznym leczeniem, które wykorzystuje bardzo cienkie igły bez jakichkolwiek substancji farmakologicznych (jedynie suche igły), aby osiągnąć swój cel.

Suche igłowanie jest stosowane w:

  • leczeniu bólu,
  • dysfunkcji spowodowanych problemami mięśniowymi,
  • problemami zatok,
  • bólami głowy

Wśród innych wskazań znajdują się m. in.

  • tendinopatie, (np. łokieć tenisisty/golfisty)
  • bóle pochodzące z tkanki bliznowatej,
  • bóle z tkanek miękkich i zbyt duże napięcie mięśni

Procedura ta nie jest tożsama z akupunkturą.
Akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, natomiast suche igłowanie jest techniką medycyny zachodniej, która wymaga diagnozy medycznej. Dysponujemy jasnym zrozumieniem naukowych podstaw działania suchego igłowania i nie niesie ono ze sobą spirytualistycznego „bagażu”, jaki może mieć akupunktura.
Suche igłowanie działa poprzez zmianę sposobu odczuwania bólu przez ciało (efekt neurologiczny) oraz pomaga organizmowi pozbyć się uporczywego skurczu mięśni związanego z istnieniem punktów spustowych (efekt mięśniowo – powięziowy).
Suchemu igłowaniu towarzyszą dodatkowe zmiany w przewodnictwie elektrycznym i chemicznym, które wspomagają proces gojenia. Jest istotne, aby stosowanie igieł postrzegać jako jeden z elementów ogólnego procesu leczenia rehabilitacyjnego.

Przed wykonaniem zabiegu zapoznaj się z broszurą informacyjną i wypełnij zgodę na wykonanie zabiegu (plik do pobrania tutaj – .PDF) i przekaż ją dla osoby wykonującej zabieg

Nasi Partnerzy

Kontakt

REMEDO
Ul. Centralna 27
05-816 Opacz – Kolonia

Michałowice

(22) 110 03 12
+48 531 458 126
Dział marketingu:
marketing@remedo.com.pl